Polub nas na facebook

[Powrot do gory]

News

Anna Rusowicz razem z GA we Wrocławiu

1 maja wrocławski Rynek wypełnią tysiące gitarzystów z całego świata, którzy spróbują pobić Gitarowy Rekord Guinnessa grając wspólnie "Hey Joe" Jimiego Hendrixa i inne gitarowe przeboje.
Specjalnie dla nich Ania Rusowicz po raz pierwszy zaśpiewa dwie kultowe piosenki polskiego bigbitu: "Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą" oraz "Trzysta tysięcy gitar", z repertuaru niezapomnianej Karin Stanek.W tym roku do pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa potrzebujemy "tylko" 7345 gitar...
Ale może być nas znacznie więcej - za sprawą łączenia online i transmisji na stronie heyjoe.pl!

Tak brzmią piosenki w oryginalnym wykonaniu:
https://www.youtube.com/watch?v=M7lIXpiKHvk
https://www.youtube.com/watch?v=tn0ZE5IaKSg
Jak zaśpiewa je Ania Rusowicz - przekonamy się już 1 maja we Wrocławiu!

Artystka bigbit ma we krwi. Córka muzyków z zespołu Niebiesko-Czarni: Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, od koncertu w Opolu w 2011, na którym pojawiła się z recitalem składającym się z piosenek tragicznie zmarłej mamy, konsekwentnie karmi nas rockendrollowymi rytmami.
Prawdziwy sukces zawdzięcza solowej płycie "Mój big-bit", której vintage'owe brzmienia i surowe wokale, nawiązujące do bardzo naturalnego okresu w dziejach muzyki jakim były lata 60-te i 70-te, wyjątkowo przypadły do gustu polskim melomanom.Jej koncerty - m.in. na ostatnim Przystanku Woodstock, gdzie wystąpiła przed kilkusettysięczną widownią są żywiołowo odbierane przez publiczność. I wybuchu takiej hippisowskiej energii nie zabraknie także podczas Gitarowego Rekordu we Wrocławiu.

Oprócz Ani Rusowicz i plejady znakomitych gitarzystów z Polski i zagranicy w 1 – majowym Święcie Gitary wezmą udział również: Al Di Meola, Status Quo, Within Temptation, Guano Apes, DragonForce, Scott Henderson oraz Dżem.

Zapraszamy do Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016!
Impreza jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wiecej informacji tutaj:
- www.heyjoe.pl
- www.facebook.com/GitarowyRekord

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Fake

najnowszy album

sonda

Jak oceniasz singiel Close To The Sun?

  • 1 Close to the heaven
  • 2 Neutral
  • 3 Close to the hell